Lista aktualności Lista aktualności

NADCHODZĄCA WIOSNA ZWIASTUJE CIEKAWE WYDARZENIA W NADLEŚNICTWIE STUPOSIANY

Obecny rok w Lasach Państwowych przebiega pod hasłem "Dla lasu, dla ludzi". Nadleśnictwo Stuposiany postanowiło w związku z tym przygotować dla Państwa wydarzenia, które sprawią, że las będzie jeszcze bliższy i bardziej atrakcyjny.

Do historii przeszła już IV Edycja Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”. Bieg otworzył sezon różnorodnych imprez, które będą miały miejsce na terenie Nadleśnictwa Stuposiany.

Już 19 maja odbędzie się III Edycja Bieszczadzkiego Biegu Terenowego „Tropem Żubra”, tym razem na zawodników czekać będą nowe atrakcje. W wakacje koniecznie trzeba przybyć do Nadleśnictwa na Święto Pszczoły w Pszczelinach 28 lipca. Doroczny Festiwal Górnego Sanu zaplanowany jest natomiast 18 sierpnia w Mucznem. Po wakacjach nie warto chować rowerów, ponieważ już 8 września, przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, odbędą się zawody w kolarstwie górskim.
W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Naszą Ojczyznę niepodległości, dlatego 11 listopada zorganizowany zostanie Górski Bieg Niepodległości, który odda hołd przodkom, którzy sprawili, że możemy żyć w wolnej Polsce.

Nadleśnictwa Stuposiany nie zabraknie na uroczystościach zewnętrznych. Będzie można spotkać się wspólnie na Dniu Żubra w Lutowiskach, Targach „Agrobieszczady” w Lesku oraz wielu innych imprezach okolicznościowych.

Już dzisiaj Załoga Nadleśnictwa serdecznie zaprasza do licznego udziału w wydarzeniach. Zachęca także do zatrzymania się w Mucznem, gdzie można odciąć się od codziennych trosk w środku bieszczadzkich lasów (www.lasybieszczadzkie.pl). Jeśli ciekawi Państwa co dzieje się w Bieszczadach warto zajrzeć także na profile Facebook Nadleśnictwa Stuposiany oraz Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Znajdziecie tam Państwo szczegółowe informacje dotyczących poszczególnych imprez.