Lista aktualności Lista aktualności

III Edycja Narciarskiegu Biegu Tropem Żubra - ZAKOŃCZONA

Ubiegłej soboty w dniu 4 lutego, przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem odbyła się III edycja Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra". Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych (kilkudniowe intensywne opady deszczu) organizatorzy biegów stanęli na wysokości zadania. W dniu zawodów pogoda na szczęście dopisała, na trasach panowały dobre warunki, a goście i turyści nie zawiedli. Trzeba przyznać, że pomimo wielu przeciwności zawody można zaliczyć do bardzo udanych.

Oficjalna część zawodów rozpoczęła się przemówieniem Nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany Jana Mazura. O godzinie 10.30 rozpoczął się pierwszy bieg w kategorii OPEN dla dorosłych. Planowana trasa na 9 km, ze względów technicznych skrócona została do 6 km. Najwyższe miejsce na podium zajął Paweł Fundanicz. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli Jacek Konik i Jerzy Laska. Po zawodach dla dorosłych, kolejnym etapem były zmagania w  kategorii JUNIOR do lat 15-stu, na trasie 2 km. Najlepsze miejsce zajął Szymon Rygiel, drugie miejsce Gniewomir Bryk i trzecie miejsce zajęła Marta Chwostyk.

Największym zainteresowaniem i dopingiem ze strony kibiców cieszyły się zmagania najmłodszych uczestników. W kategorii JUNIOR do lat 10-ciu, na  trasie 600 m, najwyższe miejsce na podium zajęła Zuzanna Marzec, kolejna miejsca zajęli Maciej Stolarz i Michał Rębisz.

Najmłodsza z uczestniczek czterolatka  Jagoda Organiściak pokonała trasę w czasie 00:06:49.

Wielu uczestników wylosowało cenne upominki od sponsorów.  Bieg objęty został patronatem honorowym przez Panią Grażyna Zagrobelną, dyrektor RDLP w Krośnie. Patronat medialny to TVP Rzeszów.

Całość wyników zostanie opublikowane w najbliższym czasie na stronie internetowej Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie:

Wszystkim zawodnikom gratulujemy oraz zachęcamy do odwiedzania stron internetowych oraz facebooka Nadleśnictwa Stuposiany, Centrum Promocji Leśnictwa i Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie, w planach są już następne zawody biegowe i rowerowe.

Tekst: Monika Mizgała
Zdjęcia: Jan Mazur, Ewa Tkacz