Lista aktualności Lista aktualności

VII edycja bieszczadzkiego biegu narciarskiego "Tropem żubra" za nami

W dniu 12.02.2022 roku odbyła się w Mucznem VII edycja Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem żubra”. 

Poranek przywitał przepiękną słoneczną pogodą i lekkim mrozem, co od razu wprawiło wszystkich w dobry nastrój. Już od godziny 7.30  rozdawano numery startowe oraz produkty „Dobre z lasu”. Zawodnicy byli bardzo miło zaskoczeni i głośno wyrażali swoje zadowolenie z dodatkowego upominku.

W pierwszym wyścigu wzięło udział 65 osób, na mecie stanęli narciarze kategorii Open. Odległość 9 km najszybciej pokonał Marcin Węgrzyn, wśród kobiet wyróżniła się Zuzanna Konik. Z pośród startujących wyłoniono również kategorię „Leśnik”.

Następnie na starcie stanęło trzynastu zawodników kategorii „Junior Starsi”, którzy pokonywali dystans 3 km. Z chłopców najlepiej zrobił to Michał Konik, a wśród dziewczynek wyróżniła się Zuzanna Armata.

Najwięcej zainteresowania wzbudził pojedynek najmłodszych. Trzynastu „Junior Młodszych” stoczyło zacięty bój. Pomimo tego, że najmłodsi mieli tylko trzy lata, wspaniale radzili sobie na nartach. Najmłodszymi zawodniczkami były dwie urocze trzyletnie Helenki, najbardziej doświadczeni zawodnicy to 76-letni panowie: Jacek i Gerard.

Po ciężkiej rywalizacji można było odpocząć i posilić się w wielofunkcyjnej wiacie. Tam również zostało przygotowane, cieszące się dużym zainteresowaniem, stoisko degustacyjne produktów Dobre z lasu.

Patronat honorowy nad biegiem sprawował Marek Marecki, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Partnerami w organizacji była Bieszczadzka Grupa GOPR oraz placówka Straży Granicznej ze Stuposian. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwało również pogotowie ratunkowe.

Impreza doskonale wpisała się w kampanie promocyjne Lasów Państwowych. Propagowanie spędzania wolnego czasu rodzinnie, na świeżym powietrzu jest niezmiernie ważne w obecnych, trudnych czasach. Malownicze położenie trasy, mnogość atrakcji spowodowała, że zaraz po zawodach i dnia następnego trasa narciarska była oblegana przez biegaczy. Również w zagrodzie pokazowej żubróww Mucznem obserwowaliśmy większe niż zazwyczaj zainteresowanie.