Lista aktualności Lista aktualności

VI edycja Bieszczadzkiego Biegu Tropem Żubra za nami!

W ubiegłą sobotę, 8 lutego, odbyła się kolejna, bo już VI edycja Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego "Tropem Żubr", która jest współorganizowana ze Stowarzyszeniem Bieszczadzkie Trasy Narciarskie.

Mimo obawy o to, że zima pokrzyżuje nam plany i śnieg zniknie bezpowrotnie, kciuki trzymane przez zawodników tegorocznej edycji pomogły!

Śnieg postanowił jednak zostać z nami, dzięki czemu mogliśmy wyratrakować trasy narciarskie i podjąć rekordową liczbę uczestników, ponieważ na starcie stanęło aż 183 zawodników!
Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyna Zagrobelna, która objęła patronatem honorowym nasz bieg.

Zmagania rozgrywały się w kategorii OPEN, osobno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wśród dorosłych, były jeszcze dwie kategorie branżowe — LEŚNICY oraz Straż Graniczna. Nie obyło się również bez biegu dla Juniorów — młodszych i starszych.

Na dystansie 9 km, w biegu głównym, w kategorii mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Pan Bogusław Gracz, a w kategorii kobiet Pani Monika Fundanicz. W kategorii Junior młodszy dziewczynki triumf odniosła (drugi rok z rzędu) Hania Dutka, a jej brat Staś zdobył podium w kategorii Junior młodszy chłopcy.
Wśród starszaków pierwsze miejsce w swoich kategoriach zdobyli Zuzanna Wrona oraz Szymon Szeremeta.

W kategoriach branżowych: Straż Graniczna, podium należało do Adama Dutki oraz Agnieszki Tomaszewskiej. Wśród leśników najszybszy był Mateusz Mandziuk, a najszybszą leśniczką okazała się Dominika Dąbrowska-Duda.

Szczegółowe wyniki można znaleźć pod tym linkiem:
https://drive.google.com/open?id=1cQXDHNeO8KhaTViTYBv3LSAwdXs9c3Mq.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą zabawę, zdrową sportową rywalizację oraz dziękujemy za ogromną frekwencję i zainteresowanie naszymi zawodami.
Nie pozostało nam nic innego, jak zaprosić Państwa do uczestnictwa w zawodach za rok, podczas VII edycji Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego Tropem Żubra"!